Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada odbyły się w naszej szkole uroczyste obchody Święta Niepodległości. Ciężar przygotowania apelu wzięła na siebie klasa 6b, dzielnie pomogli im uczennice i uczniowie z klas 5a i 6a. Spotkanie otworzył i zamknął piękny śpiew Karoliny Fryt.
W trakcie spektaklu przenieśliśmy się wraz z Krzysiem, główną postacią na scenie, do roku 1795, by potem powoli wędrować do współczesności. Zgromadzeni oglądali uczniów z okresów zaborów, poznawali losy polskich rodzin doświadczonych represjami, byli świadkami jak powstawała „Rota"...

Przygaszone światło, zapalone świece, muzyka i w końcu świetna gra małych aktorów sprawiły, że salę ogarnął poważn, dostojny nastrój. Wszyscy uważnie śledzili, co się dzieje na scenie oraz na miarę swoich możliwości pomagali śpiewać, wyłonionemu z klasy 6a i klasy 6b, chórowi. Udział w tym spektaklu sprawił uczniom tyle radości, że już myślą o następnym występie.

{gallery}phocagallery/rokszkolny201516/11listopada{/gallery}