11 Listopada

11 listopada to dla nas Polaków jedno z najważniejszych świąt narodowych. 95 lat temu odzyskaliśmy, utracone na 123 lata, miejsce na mapie Europy i mowę ojczystą. Dnia 8 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia poświęcona rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Patriotyczny apel przygotowali uczniowie klasy 6 c i 6 d pod opieką nauczycielek: p. Agnieszki Stachowiak i p. Renaty Palecznej. Dekoracje wykonały panie Alicja Pietraszek i Beata Śmiech. Młodzi aktorzy w formie sondy ulicznej pokazali, jaka jest  świadomość społeczna tego święta oraz przygotowali lekcję historii, dzięki której dowiedzieliśmy się o losach naszych rodaków od rozbiorów Polski, aż do roku 1989, kiedy to dzień 11 listopada ustanowiono jako ogólnopolskie Święto Niepodległości.

{gallery}phocagallery/rok_szkolny2013_14/11-listopada{/gallery}