Św. Mikołaj

Piątek 4 XII był radosnym dniem w naszej szkole. Po raz kolejny pojawił się w niej tak bardzo oczekiwany Gość - św. Mikołaj. Przywiózł ze soba prezenty dla każdego ucznia. Wcześniej, na sali gimnastycznej, obejrzeliśmy spektakl pt. "Mikołajkowa przemiana" w wykonaniu aktorów z kl. 2c i 2d.

Staś, główny bohater, na poczatku był bardzo samolubnym, niegrzecznym i rozkapryszonym chłopcem.  Dopiero wędrówka po świecie w poszukiwaniu mamy zmieniła jego serce. Spotkał wiele postaci z baśni i bajek, a każda z nich była nieszczęśliwa i zmartwiona. Postanowił im pomóc. Napisał nowy list do św. Mikołaja, w którym nie myślał już o sobie, ale o potrzebach tych, których poznał. Jak to w bajce bywa, wszystko dobrze się skończyło. Mama się odnalazła i pogratulowała Stasiowi słowami "Dawać innym i dzielić się z innymi to prawdziwa sztuka! W Twoim sercu dokonała się przemiana wspaniała." I my możemy nauczyć się czegoś od Stasia. Wszak śpiewaliśmy "Cieszą się wszyscy, którzy dostają, a jeszcze bardziej Ci, którzy dają".  Zatem każdy z nas może zostać św. Mikołajem.

{gallery}phocagallery/rokszkolny201516/Mikolaj2015{/gallery}