Św. Mikołaj

"Cieszą się wszyscy, którzy dostają, a jeszcze bardziej Ci, którzy dają" (Arka Noego)

Czwartek, 5 XII był niezwykle przyjemnym dniem w naszej szkole, pełnym wrażeń i radości, gdyż odwiedził nas św. Mikołaj. Wiedział, że wszystkie dzieci były w tym roku grzeczne i postanowił nagrodzić je upominkami.

Najpierw spotkał się z uczniami klas IV - VI, a następnie odwiedził najmłodszych, którzy z niecierpliwością Go oczekiwali. Dzieci z kl. III a i kl. III b zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie, recytatorskie i wokalne w inscenizacji, która przybliżyła postać biskupa Mikołaja. Żył on na przełomie III i IV wieku w mieście Mira na terenie Azji Mniejszej. Dość wcześnie stracił oboje rodziców. Odziedziczony majątek rozdał biednym. Jego pragnieniem było niesienie pomocy potrzebującym. My także możemy dzisiaj naśladować św. Mikołaja, gdy będziemy myśleć nie tylko o sobie, ale wsłuchiwać się w potrzebych innych.

Po obejrzeniu przedstawienia wreszcie pojawił się św. Mikołaj. Nastąpiła najważniejsza część spotkania - rozmowa z Gościem i odebranie z jego rąk oczekiwanego prezentu. Dziękujemy Ci bardzo św. Mikołaju, do zobaczenia za rok!

{gallery}phocagallery/rok_szkolny2013_14/Mikolaj{/gallery}