Spotkanie z pisarką

22 października klasy 2b, 2d i 3a gościły Panią Renatę Piątkowską - autorkę książek dla dzieci. Pisarka opisuje zwykłe, codzienne sytuacje, które dzieją się tu i teraz. Mali bohaterowie książek- to dzieci z ogromnym poczuciem humoru, zwariowane, pełne pomysłów i kreatywne. Autorka pokazuje w swoich książkach, że nie trzeba dalekich podróży, by przeżyć ciekawą przygodę, by znaleźć się w centrum wydarzeń.

Pisarka w czasie spotkania opowiadała, dlaczego warto czytać i jak bardzo książki rozwijają wyobraźnię, wzbogacają słownictwo.Pani Malwina Kożurno, która towarzyszyła pisarce, w ekspresyjny sposób czytała fragmenty opowiadań.
Na koniec uczniowie otrzymali autografy na zakupionych przez nich książkach. Zachęcamy do sięgnięcia po te ciekawe pozycje – warto! Spotkanie odbyło się z inicjatywy Biblioteki Miejskiej w Andrychowie.