Spotkanie z dietetykiem

W ramach V Ogólnopolskiej Akcji Walki z Nadwagą w Rodzinie „Uwaga Nadwaga", 2 listopada 2016 r. uczniowie klasy Ia spotkali się z dietetykiem mgr inż. Katarzyną Surma. Pani dietetyk szczegółowo omówiła wszystkie zasady racjonalnego żywienia oraz główne błędy żywieniowe prowadzące m.in. do nadwagi i otyłości, a w konsekwencji do wielu groźnych chorób.

Uczniowie dowiedzieli się jak dużą wartość ma woda i ile powinniśmy jej wypijać, jak komponować pełnowartościowy jadłospis dla całej rodziny, wzięli udział w konkursie o zdrowiu oraz wykonali według własnego pomysłu smaczne, kolorowe i zdrowe sałatki owocowe. Dziękujemy pani Kasi za spotkanie i nawiązanie współpracy z naszą szkołą. Mamy nadzieję, że spotkania tego typu pomogą naszym uczniom wyeliminować błędy w sposobie żywienia oraz zmienić nawyki żywieniowe na lepsze, gdyż od tego w dużym stopniu zależy nasze zdrowie.

{gallery}phocagallery/rokszkolny201617/dietetyk{/gallery}