Spektakl muzyczny

"... Kiedyś przyjdzie taki dzień, że spełni się Twój najpiękniejszy sen. Teraz nie wiesz jak i gdzie..."

To przesłanie zawarte w jednej z piosenek kolejnego musicalu pt. „O małej syrence w niejednej piosence" mogły usłyszeć dzieci z klasy 1a i 2a.

Tym razem zawędrowaliśmy wraz z bohaterami sztuki w głębiny oceanu. Poznaliśmy tam małą syrenkę Vivien, jej stanowczego ojca- króla Nefryta, zabawnego kraba Szachwarę oraz podstępną wiedźmę Zewlagę. Na brzegu wielkiej wody pojawił się książę Edward, wypatrujący co dnia dziewczyny, która ocaliła mu życie podczas szalejącego sztormu, jego urocza mama- królowa Hortensja oraz niezastąpiony kucharz Fryc wraz z marynarzami. Co łączyło te wszystkie postaci? Przekonaliśmy się przyjmując zaproszenie na spektakl, a nasze wzruszenia, uśmiech na twarzy i aplauz były dopełnieniem tego, co stworzyli z myślą o najmłodszych miłośnikach aktorzy muzycznego Teatru Moich Marzeń. Żyjemy obecnie w czasach, kiedy nasze pociechy nie zawsze mogą liczyć na uwagę dorosłych, chcących dotrzymać tempa realiom codziennych zmagań z rzeczywistością... Zdarza się, że odsunięte na dalszy plan dziecko próbuje tego, co nieznane i zakazane. Pragnie poznać inny, czasami zmyślony przez siebie świat. W pewnym momencie wymyka nam się z rąk, a odnaleźć drogę powrotną jest bardzo trudno. Czasami po prostu jej nie ma... Do takiej refleksji zachęcamy wszystkich rodziców i opiekunów, którzy obejrzą ten spektakl.

{gallery}phocagallery/rokszkolny201617/spektaklmuzyczny{/gallery}