Solilandia

5 października uczniowie klas 2b i 3b udali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce.

Mimo wczesnej pory zbiórki ( już o 6.35) wszyscy stawili się punktualnie. Podróż minęła bardzo szybko (na jedzeniu smakołyków przygotowanych przez mamy, grze na telefonach, czy oglądaniu widoków za oknem). Po dotarciu przed kopalnię, na spotkanie z nami wyszli dwaj sympatyczni przewodnicy i rozpoczęło się zwiedzanie - właściwie odkrywanie Solilandii.

Kopalnia w Wieliczce, to niezwykłe miejsce. Jest wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Do kopalni schodziliśmy po prawie 350 drewnianych schodach. Już na dole przewodnik opowiedział trochę z historii kopalni. Idąc podziemnymi korytarzami, można było zobaczyć solne rzeźby M. Kopernika, Kazimierza Wielkiego, czy pomnik Jana Pawła II. Były też krasnale, smoki i głębokie na 9 m jeziorka. Można też było sprawdzić, czy rzeczywiście ściany kopalni są słone - każdy je polizał.

Jako, że przyjechaliśmy odkrywać Solilandię, należało bacznie obserwować, czy przypadkiem gdzieś nie ukryły się Soliludki i inni mieszkańcy tej podziemnej krainy. I rzeczywiście, spotkaliśmy sympatycznego skrzata -Soliludka, który wędrował z nami. Opowiadał ciekawe historyjki i śmieszne anegdoty. Zaprowadził nas do Dobrego Ducha Kopalni, gdzie wzięliśmy udział w przedstawieniu związanym z legendą o zaczarowanym pierścieniu św. Kingi. Księżniczką została Dominika. Otrzymała piękny pierścień i koronę , a wszyscy zostali obdarowani przez skrzata Soliludka pysznymi soli lizakami. Po wyjechaniu windą na powierzchnię zakupiliśmy pamiątki i odwiedziliśmy McDonald's. Do domu wszyscy wrócili trochę zmęczeni, ale za to pełni wrażeń.

{gallery}phocagallery/rokszkolny201718/wieliczka{/gallery}