Rugby Tag

26 listopada 2015r. uczniowie  z klas IV, V, VI wzięli udział w Turnieju Mistrzów Gminy Andrychów w Rugby Tag, który odbył się na sali gimnastycznej w szkole w Roczynach. Poza naszą szkołą na zawodach stawiły się szkoły z Targanic, Roczyn, Inwałdu i SP4 Andrychów. Cały turniej był sędziowany przez przedstawicieli Małopolskiego Okręgu Związku Rugby oraz Polskiego Związku Rugby.

Drużyny, które wywalczyły pierwsze miejsca w swojej kategorii, będą reprezentowały gminę Andrychów na zawodach wojewódzkich w Krakowie 22 listopada 2015 roku w Atlas Arenie. Uczniowie naszej szkoły uzyskali następujące miejsca:

klasa IV- II miejsce,
klasa VI- III miejsce,
klasa V- I miejsce awans do województwa.
Najlepszym zawodnikiem turnieju klas V został Mateusz Zaborowski. Reprezentanci klasy V to: Wojciech Curzydło, Mateusz Zaborowski, Wiktor Wiktorczyk, Wiktor Krupa, Marek Socała, Agnieszka Tupaj, Patrycja Bogunia.
Rugby Tag to stosunkowo młoda, innowacyjna dyscyplina wprowadzona na zajęcia pozalekcyjne w naszej szkole - cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Trenerem drużyn jest Dorota Warmuz.

{gallery}phocagallery/rokszkolny201516/rugby{/gallery}