Rodzinna wyprawa rowerowa

Już po raz siódmy w naszej szkole miał miejsce Rodzinny Rajd Rowerowy. Chociaż aura nie dopisała, uczestnicy nie narzekali na niedogodności spowodowane deszczem. W rajdzie uczestniczyło ponad 100 rowerzystów. Sprawnie, ale przede wszystkim BEZPIECZNIE pokonali trasę w stronę Sułkowic ulicą Racławicką i Wspólną, następnie na pętli autobusowej w Sułkowicach Środkowych zawrócili i z powrotem przyjechali przez Bolęcinę do Andrychowa.

O bezpieczeństwo, przez całą drogę rajdu, dbała policja, straż miejska oraz strażacy. Celem corocznego Rodzinnego Rajdu Rowerowego jest nie tylko popularyzowanie aktywnego wypoczynku wśród dzieci, ale także podnoszenie kultury społeczeństwa na rzecz bezpiecznego poruszania się po drogach, przestrzegania przepisów drogowych, kształtowania partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie roweru jako atrakcyjnego środka transportu. Nasza placówka już od 2010 r. posiada certyfikat ,,Szkoła promująca Bezpieczeństwo". Realizujemy projekt Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa. Staramy się, aby nasze działania zmierzały do poprawy poczucia bezpieczeństwa. Po zakończonym Rajdzie na uczestników czekał ciepły posiłek, a także kawiarenka!
Uczniowie, którzy nie brali udziału w rajdzie mieli możliwość uczestniczenia w rozgrywkach sportowych, zabawach ruchowych, a dzieci z klas młodszych obejrzeli przedstawienie zatytułowane „Ruch drogowy". Nasi najmłodsi uczniowie spotkali się z aspirantem sztabowym p. Rafałem Tlałką. Nie zapomnieliśmy też o potrzebujących, bowiem wszyscy biorący udział w Rajdzie mogli wesprzeć akcję „Pomoc mierzona kilometrami".

{gallery}phocagallery/rokszkolny201617/wyprawa-rajd{/gallery}