Przygody Baltazara Gąbki

To było już kolejne nasze spotkanie z aktorami Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. 27 kwietnia 2018r. dzieci klas 1-3 wzięły udział w spektaklu pt. ”Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka".

Była to historia o słynnym naukowcu Baltazarze Gąbce, który został porwany na zlecenie złego króla Deszczowców. Smok Wawelski, prywatnie przyjaciel samego księcia Kraka, w towarzystwie swoich przyjaciół wyruszył w tajemniczą, pełną przygód i niebezpieczeństw wyprawę w celu uwolnienia profesora. Scenki przeplatane humorem i chwilami grozy wzbudziły wiele emocji wśród najmłodszych widzów, a zabawne piosenki pozwoliły dzieciom aktywnie uczestniczyć w przygodach bohaterów. Nasi widzowie uświadomili sobie,że tylko razem, licząc na przyjaciół, pomagając sobie wzajemnie i kierując się dobrym sercem, przezwyciężyć można największe przeszkody. Dzięki bohaterom uczniowie poznali znaczenie słowa przyjaźń, lojalność i dobroć.Opowieść była pełna humoru i zabawnych sytuacji, a dopełnieniem gry aktorów były barwne kostiumy, piękna oprawa muzyczna oraz bogata scenografia. Przygody wspaniałych bohaterów na długo pozostaną w pamięci dzieci.

{gallery}phocagallery/rokszkolny201718/Baltazar{/gallery}