"Przydrożna kapliczka"

"Przydrożna kapliczka" O tym, jak szewc z młynarzem Pana Jezusa gościli... spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Lalek - Krakus
7 kwietnia 2017 roku gościliśmy w naszej szkole teatr lalek z Krakowa, który przyjechał do nas ze spektaklem „Przydrożna kapliczka" zrealizowanym na podstawie utworu „Gość oczekiwany" Zofii Kossak – Szczuckiej. To niezwykle interesujący utwór pokazujący jak codziennie i na całym świecie rozgrywa się dialog między Bogiem, a ludźmi.

Zaprezentowane przedstawienie kukiełkowe swoją treścią nawiązywało do Ewangelii, opowiadając historię serdecznego, ubogiego szewca oraz chciwego i bogatego młynarza.Była to lekcja o pokorze i miłosierdziu, gdzie świat wartości materialnych zderza się ze światem duchowym. Spotkanie stało się okazją do przypomnienia nam o tym, że w życiu najważniejsza jest miłość do drugiego człowieka, bo przecież jak mówił św. Jan Paweł II „Człowiek jest wielki, nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".

{gallery}phocagallery/rokszkolny201617/kapliczka{/gallery}