Projekt - Akademia Siatkówki

W dniu 04.02.2015 r. w Gimnazjum nr 1 miało miejsce uroczyste spotkanie inaugurujące działalność Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych trzech andrychowskich szkół. Akt nominacyjny podpisali: Burmistrz Andrychowa p.Tomasz Żak, Prezes MKS Andrychów p.Zbigniew Marek. Koordynator Rejonowy SOS p. Adam Kowalski oraz dyrektorzy trzech szkół podstawowych: p.Elżbieta Górska-Zborowska - Dyrektor SP2 Andrychów, p.Dorota Zawada - Dyrektor SP4  Andrychów oraz p.Tomasz Osowski -  Dyrektor ZSS Zagórnik.

Naszą szkołę do współpracy zaprosiło Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Andrychowie. w którym realizowany jest rozszerzony BY CHEAPCOUPON PROGRAM z piłki siatkowej. Opiekunem projektu w naszej szkole została mgr Renata Adamczyk.

Następnie p.Marcin Prus wielokrotny reprezentant Polski w piłce siatkowej poprowadził „siatkarskie show" oraz pokazowy trening dla najmłodszych adeptów siatkówki. Przed treningiem opowiadał o swojej przygodzie z siatkówką i odpowiadał na zadawane przez dzieci pytania. Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Pan Marcin z wielką charyzmą zachęcał wszystkie maluchy do udziału w zabawie i uprawiania tej pięknej dyscypliny sportu.

W Turnieju Minisiatkówki ,,3" o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 1 w Andrychowie nasza szkołę reprezentowali i zajęłi miejsca:
Zwycięzka drużyna: Wiktor Pomietło kl. VIa, Marcin Mizera kl. VIa, Łagosz Łukasz kl. VIa, Gałosz Jan kl. VIb
5 miejsce: Kamil Bodzek kl. Va, Mateusz Mizera kl. Va, Dżyżdżyk Nikodem kl. Va
8 miejsce: Maciej Adamus kl. VIa, Zdrada Andrzej k. lVIa, Dominik Mucha kl. VIa
13 miejsce: Żydek Bartek kl. Va, Szemik Daniel kl. Va, Karasiński Krzysztof kl. Va, Kozak Bartek kl. Va
16 Antek Sordyl klVb, Mateusz Chamera klVb, Kuba Bargiel klVb
MVP turnieju został Wiktor Pomietło. W zawodach brały udział 24 drużyny z całego powiatu wadowickiego. Medale i dyplomy wręczał p. Grzegorz Fijałek. Gratulujemy!!!

{gallery}phocagallery/rok.szkolny2014.15/Akademiasiatki{/gallery}