Powitaliśmy wiosnę!

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego jej pierwszy dzień jest bardzo radosny i przez wszystkich wyczekiwany. 21 marca uczniowie z klas młodszych oraz zaproszone przedszkolaki z Przedszkola nr 1 i Przedszkola nr 5 w Andrychowie spotkali się na sali gimnastycznej, by powitać Wiosnę.

Sala na tę okazję zamieniła się w barwną łąkę pełną kwiatów, ptaków i kolorowych owadów. Uczniowie z klasy 1b oraz 3e przygotowali krótką inscenizację i wykonali znane i mniej znane wiosenne piosenki, zachęcając wszystkich do wspólnego śpiewu. Samodzielnie wykonane stroje dodatkowo wprowadziły wszystkich w świat Pani Wiosny, w którym oczywiście dominował kolor zielony. Po obejrzeniu krótkiego przedstawienia, dzieci rozwiązywały zagadki o tematyce wiosennej(oczywiście świetnie im poszło).
Na zakończenie wspólnego spotkania każda klasa otrzymała styropianową sylwetę Pani Wiosny, która po chwili, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zamieniła się w pięknie przystrojoną,  kolorową , wiosenną damę, w sukni z różnobarwnej bibuły, z kwiecistym wiankiem na złocistych włosach.
Myślimy, że po takim królewskim powitaniu Wiosna zagości u nas na dłużej.

{gallery}phocagallery/rokszkolny201617/wiosna1{/gallery}