Początek nowego roku szkolnego

Tegoroczna inauguracja nowego roku szkolnego 2017/2018 wzbudziła w naszej szkole wiele emocji. Po pierwsze odbyła się nieco później niż zwykle, a po drugie przyniosła wiele zmian wynikających z nowej reformy oświatowej.

4 września uczniowie naszej szkoły, po okresie dwumiesięcznych wakacji, rozpoczęli nowy rok pracy. Najpierw Dyrekcja szkoły w osobach p. Elżbiety Górskiej - Zborowskiej, p. Bożeny Ryczek i p. Lucyny Laszczak spotkała się z uczniami i nauczycielami klas IV - VII, życząc wszystkim wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i osiągnięcia jak najlepszych wyników w nauce i zachowaniu. Oddzielna akademia odbyła się dla uczniow klas I - III. Pierwszoklasiści pod opieką rodziców, dziadków, rodzeństwa, z lekką nieśmiałością, wkroczyli w progi nowej szkoły. Przywitali ich radosnymi, skocznymi piosenkami starsi koledzy z klas IIIa i IIId. Zapewnili także, że będą służyć pomocną dłonią i dbać, aby szkolne życie upływało bezpiecznie i przyjemnie. Pani Dyrektor mgr Elżbieta Górska - Zborowska dokonała ceremonii pasowania na ucznia i podziękowała rodzicom za zaufanie, jakim obdarzyli szkołę, przekazując pod opiekę swoje dzieci. Symboliczne przekroczenie progu szkolnego oraz zwyczajowe dotknięcie lewego ramienia piórem, oznaczało dla 78 dzieci przyjęcie w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Andrychowie. Po uroczystości uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcami przeszli do pięknych, odnowionych, ozdobionych bajkowymi freskami sal lekcyjnych. W tym roku szkolnym witamy po raz pierwszy w progach szkoły najmniejszych członków naszej społeczności - przedszkolaków, którzy w dwóch grupach: Pszczółki i Biedronki spędzają twórczo czas. U progu nowego roku szkolnego życzymy dzieciom i uczniom samych radosnych chwil, sukcesów edukacyjnych i by czuli się u nas bezpiecznie.

{gallery}phocagallery/rokszkolny201718/rozpoczecieroku{/gallery}