Pierwsza pomoc

I TY TAKŻE POTRAFISZ UDZIELIĆ PIERWSZEJ POMOCY

SK PCK włączyło się w organizację zajęć z zakresu udzielenia pierwszej pomocy. Warsztaty przeprowadziły panie pielęgniarki, które w formie praktycznej z użyciem fantomów do resuscytacji uczyły uczniów z naszej szkoły odpowiednich zachowań i postaw w sytuacji zagrożenia życia, które powinno rozpocząć się już od najmłodszych lat, gdyż pierwsza pomoc to często jedyna szansa, by zapobiec tragedii.

Wszyscy wiemy jak ważna i potrzebna w życiu jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy. Uczniowie poznali praktyczne zasady udzielania pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia, zapamiętywali numery telefonów służb ratunkowych działających na terenie naszego kraju. Uczyli się również, jak prawidłowo przeprowadzać rozmowy z dyspozytorem pogotowia, poznali bezpieczne sposoby udzielania pomocy przedmedycznej.

{gallery}phocagallery/rok_szkolny2013_14/pierwszapomoc{/gallery}