Park dinozaurów w Zatorze

W dniu 22 czerwca 2016 roku dzieci ze świetlicy integracyjnej działającej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Andrychowie były na wycieczce w DinoZatorlandzie w Zatorze. Wycieczka została zrealizowana dzięki dotacji przyznanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach realizacji Programu integracji społeczności romskiej w Polsce na lata 2014 – 2020.

Wielu niezapomnianych wrażeń dostarczyło uczestnikom obejrzenie filmu o życiu dinozaurów. Dzięki zsynchronizowanym efektom specjalnym przeniosły się w przeszłość i miały wrażenie, że uczestniczą w akcji filmu. Niemniej ciekawa była wędrówka po Parku Ruchomych Dinozaurów. Dzieci z dużym zainteresowaniem spacerowały wśród drzew wypatrując gadów. Ogromne i ożywione modele dinozaurów zrobiły na nich wrażenie. Niektóre z nich oblewały wodą, co szczególnie przypadło im do gustu, bo w ten sposób mogły trochę się schłodzić po wyczerpującej wędrówce po parku.
Następnie w Muzeum Szkieletów i Skamieniałości obejrzały kolekcję skamieniałych zwierząt – ważek, ryb, ptaków, jak również elementy szkieletów dinozaurów i jaj. Zobaczyły proces powstawania skał, minerałów i kamieni ozdobnych. Mimo wyczerpującej wędrówki szlakiem dinozaurów, dzieci wspaniale bawiły się w Lunaparku, gdzie mogły skorzystać z różnych rodzajów karuzel. Niektóre z nich po raz pierwszy korzystały z tego rodzaju rozrywki. Największą popularnością wśród nich cieszyła się jazda samochodzikami, gdzie mogły wykazać się swoją zręcznością. Wycieczka do DinoZatorlandu dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń. Zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do domu. Na jesień czeka ich następna wyprawa.

{gallery}phocagallery/rokszkolny201516/Dinozator{/gallery}