Najlepsze w województwie

28 kwietnia w Krzeszowicach odbył się finał wojewódzki szkół podstawowych w mini siatkówce dziewcząt. W finale tym uczestniczyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Andrychowie. Od początku wiadomo było, iż faworytami turnieju są szkoły podstawowe z Krakowa, Wieliczki i Starego Sącza, ale...

W rozgrywkach grupowych SP 2 zwyciężyła z SP 2 Wieliczka 2:0 i z SP Zalasowa 2:0. W półfinale „Dwójka" pokonała Stary Sącz również 2:0. Ponieważ SP 155 Kraków również wygrała wszystkie swoje dotychczasowe mecze, obydwa zespoły spotkały się w finale. Po bardzo dobrym, stojącym na wysokim poziomie spotkaniu, dziewczęta z Andrychowa i z Krakowa rzuciły na szalę wszystkie swoje siły i umiejętności. Podopieczne Renaty Adamczyk zdobywając na początku każdego seta niewielką przewagę potrafiły ją utrzymać, pewnie zwyciężając 2:0. Puchar i tytuł mistrza województwa małopolskiego jedzie do Andrychowa! To nie koniec siatkarskich zmagań. Dzięki tej wygranej Szkoła Podstawowa nr 2 w Andrychowie będzie reprezentować województwo małopolskie w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych, które odbędą się w Głuchołazach w dn. 29-31.05 2015 r. Spotkają się tam z mistrzami pozostałych 15 województw. Trzeba tu nadmienić, iż prawie wszystkie uczennice zwycięskiej „dwójki" uczęszczają do klasy sportowej oraz trenują w klubie MKS Andrychów.

Skład zwycięskiej drużyny: Gabriela Curzydło – kapitan, Iwona Kubień, Wiktoria Masiuk, Katarzyna Brańka, Anna Polak, Agnieszka Zaremba, Agnieszka Nalborczyk, Patrycja Kowala, Martyna Marczyńska, Maja Woźniak. Trenerem jest p. Renata Adamczyk.

{gallery}phocagallery/rok.szkolny2014.15/mistrzynie{/gallery}