Musical

"W 80 dni dookoła świata..."
„Kiedy zależy Ci na czymś , to mocno w to wierz ... "

Oto jedna z mądrości życiowych, która pojawiła się w musicalu Teatru Moich Marzeń z Chorzowa. Dnia 19 maja uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami i opiekunami udali się na spektakl teatralny na motywach powieści Juliusza Verne'a "W 80 dni dookoła świata" w wykonaniu Teatru Moich Marzeń z Chorzowa. Przedstawienie odbyło się w MDK w Andrychowie.

„Niesamowita przygoda Passepartout i Phileasa Fogga " okazała się barwnym przedstawieniem opisującym podróż dookoła świata w 80 dni przeróżnymi środkami transportu. Dżentelmeński zakład pomiędzy głównym bohaterem - Panem Foggiem, a towarzyszami rozmów z londyńskiego klubu "Reforma" jest początkiem wyprawy, którą każdy z nas chciałby przeżyć. Chęć poznania kultury i obyczajów innych narodów drzemie w każdym z nas. Wartka akcja, różnorodność kostiumów wielu postaci, oryginalna scenografia i niepowtarzalna muzyka przeniosły nas w inny wymiar, w którym bardzo liczy się czas...
Upływające dni, godziny, a nawet minuty tej niebywałej eskapady uświadamiają nam, jak istotna jest każda chwila naszego codziennego życia. W nim też trwa nieustanna pogoń w stronę wyznaczonego celu... Ambicją Phileasa Fogga było dotarcie do niego w wyznaczonym terminie. Nie spodziewał się jednak, że spotka na swojej drodze tyle przeciwności losu, ale także miłość. Mimo tak wielu zawirowań głównemu bohaterowi udaje się powrócić w wyznaczonym czasie na umówione miejsce. Pamiętajcie, kiedy zależy Wam naprawdę na czymś, to wystarczy w to mocno wierzyć... Organizator: Barbara Czepiec

{gallery}phocagallery/rokszkolny201617/80{/gallery}