Marcowe spotkania z nauką

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi 21 i 23 marca blisko 120 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w niecodziennej wyprawie do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wszystkie 15 grup matematyków, przyrodników i informatyków z projektu „Akcja edukacyjna”, realizowanego w SP 2 w bieżącym roku szkolnym, w dwóch turach odwiedziło usytuowany nad Wisłą nieopodal utrwalonej w kamieniu Warszawskiej Syreny nowoczesny obiekt wystawowy.

By w pełni odkryć uroki i możliwości tego miejsca uczestnicy musieli już o 5 rano stawić się na zbiórkę poprzedzającą wyjazd do stolicy. Długą podróż zrekompensował im seans w najnowocześniejszym w Polsce Planetarium Niebo Kopernika. W pozycji półleżącej miało się wrażenie dryfowania w przestworzach i obserwowania galaktyki z kabiny statku kosmicznego. A wokół… 20 milionów gwiazd.

Po fantastycznym widowisku, uczestnicy udali się na nie mniej ekscytujące zwiedzanie wystaw tematycznych z interaktywnymi eksponatami. Mieli również okazję uczestniczyć w pokazach naukowych. Pobyt w CNK inspiruje do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Naukę poznajemy nie tylko w ławkach szkolnych, ale przede wszystkim przez własne poznawanie świata w takich niezwykłych miejscach.

Uczestnictwo w wycieczce było bezpłatne i miało na celu rozwój kompetencji kluczowych z zakresu matematyki, przedmiotów przyrodniczych oraz z zakresu technologii informacyjno - komunikacyjnych. Taka sama wyprawa zaplanowana jest dla kolejnych uczestników Projektu „Akcja edukacyjna” realizowanego w naszej szkole w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014 - 2020 również w przyszłym roku szkolnym.

{gallery}phocagallery/rokszkolny201718/Warszawa{/gallery}