Magia teatru

„Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie, gdyż tam pokazuje się ludziom, jakimi mogliby być, jakimi pragnęliby być, choć nie mają na to odwagi, i jakimi są.”. Ten cytat z „ Lata Muminków” Tove Janssona towarzyszył uczniom klas pierwszych w trakcie realizacji bloku tematycznego ”

W baśniowym świecie”. Za sprawą znanych bajek przenieśli się w ulubioną przez dzieci krainę, w której można spotkać niezwykłych bohaterów i gdzie zawsze dobro zwycięża ze złem. Najpierw uczniowie zwiedzili wirtualnie teatr, aby poznać jego budowę oraz pracowników. Kolejnym etapem było wcielenie się w lalkarzy i wykonanie lalki teatralnej z drewnianej łyżki. Mając bohaterów w dłoni, przygotowali scenografię i odegrali znaną wszystkim baśń o „Śpiącej królewnie”. Zabawa w teatr bardzo im się podobała, dlatego uczniowie próbowali swych sił w wymyślonych przez siebie scenkach. Na koniec tygodnia stworzyli listę dobrych rad jak należy zachować się w teatrze. A teraz czeka ich zaplanowana przygoda z prawdziwym teatrem. O wrażeniach napiszemy wkrótce….

{gallery}phocagallery/rokszkolny201718/teatrzyk{/gallery}