UKS "Herkules" został założony w 1994 roku. Jest stowarzyszeniem zrzeszającym uczniów Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 4, oraz Gimnazjum nr 1, a także rodziców uczniów, nauczycieli i sympatyków. Terenem działalności Klubu jest miasto Andrychów. Siedzibą Klubu jest Szkoła Podstawowa nr2 w Andrychowie.

1) planowanie i organizowanie pozalekcyjnego życia sportowego uczniów;
2) angażowanie wszystkich uczniów do różnorodnych form aktywności ruchowej, gier i zabaw dostosowanych do wieku;
3) uczestniczenie w imprezach sportowych organizowanych na obszarze działania samorządu terytorialnego i poza nim;
4) kształtowanie pozytywnych cech charakteru i osobowości uczniów;

W sobotę 21.11.2015 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Andrychowie odbyły się VI Zawody Łucznicze zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowy ''Herkules Bis'' działający przy naszej szkole. Klub łuczniczy działa od 1994 roku i jest to jedyny klub zrzeszający dzieci i młodzież naszej gminy, która trenuje łucznictwo. Zajęcia odbywają się w poniedziałki od 16.15 do godziny 17.45 oraz w środy od 15.25 do 16.10. W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci klas I - VI oraz młodzież z gimnazjum.

Dzisiejsze zawody były rozgrywane w trzech kategoriach: klasy I - III, klasy IV - VI, młodzieży klas gimnazjalnych dziewcząt i chłopców.
W kategorii klas I -III:
I miejsce wywalczył Koniorczyk Wojciech z klasy II d zdobywając 185 punktów - uczeń SP 2
II miejsce zdobył Warmuz Jakub z klasy II c uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 - uzyskał 172 punkty
III miejsce uzyskał Pilch Piotr z klasy II d zdobywając 143 punkty - uczeń SP 2.
W kategorii klas IV -VI:
I miejsce zdobył Chmiel Szymon z klasy IV c uzyskując 238 punktów - uczeń SP 2
II miejsce wywalczył Wiktor Jarczyk z klasy VI c zdobywając 226 punktów - uczeń SP 2
III miejsce uzyskał Bryndza Patryk z klasy IV c otrzymując 226 punktów - uczeń SP 2
IV miejsce otrzymał Braczkowski Oktawian z klasy IV c uzyskując 220 punktów - uczeń SP 2
V miejsce Małecki Tymoteusz z klasy V d uzyskał 176 punktów - uczeń SP 2
VI miejsce Najbor Patryk z klasy IV c zdobył 131 punktów - uczeń SP 2.
W kategorii młodzieży klas gimnazjalnych dziewcząt i chłopców z Gimnazjum nr 1 w Andrychowie:
I miejsce zdobyła Koniorczyk Anna z klasy II  uzyskując 262 punkty na 300 możliwych
II miejsce uzyskał Kaczmarek Szymon z klasy I zdobywając 221 punktów
III miejsce wywalczył Kiełczewski Jakub z klasy I otrzymując 218 punktów
IV miejsce otrzymał Matuła Dominik z klasy II uzyskując 215 punktów.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i  życzymy sukcesów w kolejnych zawodach łuczniczych. Zawody zorganizowały i przeprowadziły pani Lucyna Laszczak, Dorota Warmuz oraz Grażyna Szczepaniak.

{gallery}phocagallery/rokszkolny201516/VIzawodylucznicze{/gallery}

Po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 2 w Andrychowie w sobotę - 15 listopada 2014 roku odbyły się Szkolne Zawody Łucznicze dla zawodników trenujących w Uczniowskim Klubie Sportowym „Herkules Bis", prowadzonym przez trenera łucznictwa p. Grażynę Szczepaniak. Na zawodach kibicowali zainteresowani rodzice. Zawodnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych:
klasy I – III, klasy IV- VI oraz Gimnazjum.
Wyniki zawodów: klasy I – III
Im – Braczkowski Oktawian, IIm –Szlagor Mikołaj,
Klasy IV-VI;
Im – Płonka Piotr, IIm – Braczkowski Kornel, III m – Kiełczewski Jakub, IVm – Różańska Olga, V m – Różański Igor, VIm – Jarczyk Wiktor, VIIm – Wiktorczyk Wiktor, VIIIm – Małecki Tymoteusz;
Gimnazjum
Im – Woźniak Krzysztof, IIm- Matuła Dominik, IIIm -Chrustek Mateusz, IVm – Niemczyk Konrad;

Nagrody w formie dyplomów oraz medali zostały wręczone przez panią dyrektor Elżbietę Górską – Zborowską. Zawody przygotowały panie Grażyna Szczepaniak, Lucyna Laszczak.
Sędziami zawodów były panie: Dorota Warmuz, Katarzyna Ogorzelec, Renata Paleczna, Marzena Potempa. Za pomoc serdecznie dziękujemy, naszym zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów.

{gallery}phocagallery/rok.szkolny2014.15/zawodylucznicze{/gallery}

W dniu 16.11.2013 roku odbyły się w naszej szkole IV Szkolne Zawody Łucznicze. Startowało 14 zawodników, którzy systematycznie trenują łucznictwo na zajęciach prowadzonych przez Uczniowski Klub Sportowy „Herkules”. Wśród najmłodszych zawodników: I - miejsce wywalczył Chmiel Szymon z klasy IIc, II – miejsce zajął Kacper Dubel z klasy IIc a III miejsce zdobył Filip Fraś z klasy III b. Wśród zawodników z klas IV – VI "złoto" przypadło Krzysztofowi Woźniakowi z klasy VIc, "srebro" Dominikowi Matule z kl.VI c, "brąz" wywalczył Jakub Kiełczewski z klasy V c. Wśród gimnazjalistów I miejsce zdobył Maciej Piekarski, II m Konrad Matuła. Jedyną zawodniczką wśród dziewcząt była Ania Koniorczyk z klasy VIc. Zwycięzcom gratulujemy !!!