Listopadowa rocznica

9 XI 2016 r. na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się akademia z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości, którą przygotowali mali artyści z klasy 3c i 3d pod kierunkiem swoich wychowawczyń. Na widowni zasiedli uczniowie, nauczyciele, dyrekcja, a po południu także rodzice i zaproszeni goście.

W trakcie przedstawienia powstała gazetka, na której pojawiły się elementy związane z patriotyzmem oraz odsłonięto piękne reprodukcje malarskie ukazujące kolejne powstania narodowe. Poszczególni uczniowie recytowali wiersze, mówili ważne zdania o historii Ojczyzny i niezłomnej postawie naszych przodków. Wspólnie ze starszymi kolegami i koleżankami z Gimnazjum nr 1 śpiewali patriotyczne pieśni przy akompaniamencie różnych instrumentów. Zespołem muzycznym dyrygował p. Zdzisław Stańczak. Część uczniów zatańczyła krakowiaka do melodii pięśni zwanej "Krakowiakiem Kościuszki". Słowa utworu opiewały postać Bartosza Głowackiego, który wsławił się w bitwie pod Racławicami. Uroczystość była ciekawa i miała podniosły charakter. Występujących nagrodzono brawami. Usłyszeli także liczne słowa uznania. W ten sposób oddano hołd wszystkim Polakom, którzy za wolność i niepodległość Ojczyzny oddali swoje życie - najcenniejszy skarb. Życzymy wszystkim radosnego świętowania w dniu 11 Listopada.

{gallery}phocagallery/rokszkolny201617/11listopada{/gallery}