Las kocha ciszę - konkurs

Maj obfituje w liczne konkursy, w których nasi uczniowie odnoszą sukcesy. 17 V w ZSS Zagórnik odbył się XI Gminny Konkurs Przyrodniczy Klas Trzecich "Las kocha ciszę". Miło nam donieść, iż spośród trojga uczniów kl. III d (Emilia Nadajczyk, Zuzanna Najbor, Mateusz Miarka) II miejsce zdobył  Mateusz.

Tematyka była obszerna. Uczniowie przyswajali wiedzę z zakresu: znajomość ścieżki przyrodniczo-leśnej Nadleśnictwa Andrychów, wiadomości o lesie w  różnych porach roku,  warstwowa budowa lasu, niebezpieczeństwa związane z wycieczką do lasu (trujące rośliny, dzikie zwierzęta, zwierzęta jadowite, kłusownictwo), instytucje i organizacje zajmujące się tematyką leśną, formy ochrony przyrody: parki narodowe, parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, charakterystyczne gatunki roślin i zwierząt w wybranych parkach narodowych(Słowiński, Woliński, Tatrzański, Babiogórski, Białowieski). Gratulujemy wszystkim uczestnikom ogromnej wiedzy, którą wykorzystają jeszcze w konkursach przyrodniczych w klasach starszych.

{gallery}phocagallery/rokszkolny201617/lass{/gallery}