Łańcuch trzeźwości

5 listopada nasi uczniowie z klas piątych i szóstych wzięli udział w akcji profilaktycznej pod nazwą ,,Łańcuch trzeźwości", która zorganizowana była przez policję i andrychowski Ośrodek Wspierania Rodziny. Staliśmy od 11.00 do 11.30 wzdłuż ulicy Krakowskiej z transparentami, balonikami, naklejkami promującymi trzeźwość na drogach. Chcieliśmy w ten sposób zamanifestować przeciwko kierowcom, którzy prowadzą pojazdy pod wpływem różnych środków odurzających (alkohol, narkotyki, itp.).

W ramach akcji policjanci przebadali wszystkich kierujących wjeżdżających do Andrychowa od strony Wadowic i Kęt, a młodzież wręczała profilaktyczno-edukacyjne ulotki poruszające problematykę bezpieczeństwa i pozytywnych postaw na drodze oraz zgubnego wpływu alkoholu na organizm, zwłaszcza na stan umysłu. Podczas tej akcji przebadano około 700 kierowców. W akcję włączyła sie również Straż Miejska oraz kilka zastępów straży pożarnej z Andrychowa i pobliskich OSP.
Podczas akcji padł niecodzienny rekord! Okazuje się, że OWR otrzymał Certyfikat, nadawany przez kapitułę ,,Towarzystwa kontroli Rekordów Niecodziennych". Kontrolerzy policzyli, że andrychowski łańcuch składał się z 1878 osób i miał 2 km długości.

{gallery}phocagallery/rok.szkolny2014.15/NoPromil{/gallery}