Konkursów nastał czas…

Rozpoczęły się zmagania w szkolnych etapach Małopolskich Konkursów.

Pierwszy z nich Małopolski Konkurs Humanistyczny miał miejsce 23.11.2017r. o godz. 13.00. W sali nr 12 zebrali się uczniowie, którzy przygotowywali się do pierwszego etapu w/w konkursu. Tematyka to: „Było. Jest… Będzie?”. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością wielu tekstów kultury, przekazów ikonicznych oraz tekstów źródłowych. Mieli na to niewiele czasu, bowiem wykaz literatury ukazał się na początku października. Pogodzenie bieżącej nauki z przygotowywaniem się do konkursu wymagał od nich wielu wyrzeczeń i dodatkowych spotkań ze swoimi nauczycielami polonistami, którzy wspomagali ich w tym przedsięwzięciu.

Kolejny, tym razem Małopolski Konkurs Matematyczny, był dzień później czyli 24.11. 2017r. także o godz. 13.00. W sali nr 23 spotkali się uczniowie, którzy zadeklarowali udział w zmaganiach matematycznych. Na każdym etapie konkursu zadania mogą uwzględniać w szczególności umiejętności rozwiązywania zadań problemowych i nietypowych, dostrzegania prawidłowości i formułowania prostych uogólnień, uzasadniania odpowiedzi. Uczestnicy tego konkursu musieli wykazać się umiejętnościami w dziedzinie nauk ścisłych. Wraz ze swoimi nauczycielami matematyki poświęcili wiele godzin, aby dobrze się przygotować.

Warto nadmienić, że byli też tacy uczniowie, którzy wzięli udział w obu konkursach. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a przede wszystkim życzymy sukcesów. Nauczycielom życzymy, aby ich praca zaowocowała kolejnym etapem konkursu.{gallery}phocagallery/rokszkolny201718/konkursy{/gallery}