Konkurs

Z okazji IX Rodzinnego Pikniku z Dwójką ogłaszamy KONKURS NA DZIECIĘCEGO DYREKTORA I WICEDYREKTORA NASZEJ SZKOŁY .

 W konkursie mogą wziąć udział wszystkie chętne osoby z klas I-VI. Chętni uczniowie z klas I-III przygotowują pracę pod tytułem "Szkoła moich marzeń", podpisują na odwrocie, podając imię, nazwisko i klasę i oddają do wychowawcy najpóźniej do 25 maja. Wszystkie prace 26 maja zbiera pani Anna Baścik, która również udziela odpowiedzi na różne pytania związane z konkursem. Spośród prac wykonanych przez uczniów klas I-III zostaną wybrane trzy najlepsze i ich autorzy otrzymają nagrody.

Chętni uczniowie z klas IV - VI mogą wziąć udział konkursie wiedzy na temat – życia i twórczości Marii Konopnickiej oraz historii szkoły. Wszystkie pytania będą dotyczyć informacji umieszczonych na internetowej stronie szkoły w zakładce - Patron szkoły oraz umieszczonego poniżej skróconego Kalendarium historii szkoły. Osoby, które chcą wziąć udział, proszone są o sporządzenie listy osób z danej klasy i przekazanie pani Barbarze Woźniak do dnia 15 maja.

Spośród uczniów klas IV - VI zostaną nagrodzone osoby, które zajmą trzy pierwsze miejsca.

Z klas I-III wybierzemy dziecięcego wicedyrektora szkoły, a z klas IV - VI dziecięcego dyrektora szkoły. Nominacje wręczymy w czasie PIKNIKU.

Data Kalendarium dziejów szkoły
1 IX 1889 r. Początek istnienia w Andrychowie 2 osobnych szkół ludowych: dwuklasowa szkoła żeńska, czteroklasowa szkoła ludowa męska
1 IX 1890 r. Dwuizbowa szkoła żeńska zmieniona na trzyklasową, otrzymała własny budynek, piętrowy, murowany.
1907 Leokadia Szałaśna zostaje kierowniczką szkoły.
1914 Leokadia Szałaśna zostaje mianowana dyrektorką szkoły. Szkołę zarezerwowano na szpital. Nie prowadzono nauki.
1915 Likwidacja szpitala dla zakaźnie chorych. Rozpoczyna się ponownie nauka
1918 Przestano uczyć języka niemieckiego, wprowadzono historię i geografię Polski.
1926 Wiktoria Dalewska mianowana zostaje nauczycielką kierującą. Szkoła otrzymuje stopień organizacyjny jako siedmioklasowa; elektryfikacja dwóch sal.
1929 Rozpoczęto roboty ziemne pod budowę nowej szkoły.
1931 Poświęcenie szkoły. Zakupiono pianino. Szkoła postarała się o założenie telefonu.
1932 Zawiązanie pierwszego Komitetu Rodzicielskiego.
1935 Rozpoczęto prace wokół budowy sali gimnastycznej i środkowej części budynku. Brak pieniędzy stanął na przeszkodzie wykończeniu.
1937 Wykończenie umywalni, natrysków i łazienki z ciepłą wodą. Szkoła ma centralne ogrzewanie.
1939 4 IX wjechały do miasta niemieckie patrole. W związku z wojną naukę rozpoczęto 9 X, a 14 X wprowadzono zakaz nauczania historii i geografii politycznej.
1940 Otwarto niemiecką klasę z 15 dziećmi.
1941 Ze szkoły zwolniono cztery nauczycielki, a następnie resztę nauczycieli. Początek tajnego nauczania.
1943 W związku z tragiczną sytuacją Niemiec na froncie zgodzono się na otwarcie szkoły, w budynku fabryki na tzw. "Palestynie".
1945 27 I wyzwolenie Andrychowa z okupacji Niemiec. Od kwietnia wracają dzieci do szkoły. W klasach szóstych wprowadzono język angielski; wprowadzenie tzw. kompletów, czyli kumulacja klas, przerabiania w jeden rok - dwóch.
1951 Kierownikiem szkoły zostaje Maria Wygoda.
1958-59 Kierownikiem szkoły zostaje Stefan Rekliński.
1962-63 Przystąpiono do budowy boiska przy szkole.
1966-67 Od 1 IX rozpoczęła naukę klasa ósma, która jest pierwszą klasą ósmą wg nowej reformy szkolnej.
1972-73 Stanowisko dyrektora szkoły obejmuje Maria Kublin.
1975-76 23 maja aktu nadania szkole sztandaru dokonuje przedstawicielka KOiW mgr E. Maciejowska. Komitet Rodzicielski wręcza sztandar dyr. szkoły Marii Kublin.
1990-91 Dyrektorem szkoły zostaje mgr Anna Gancarczyk. Od tego roku religia jako przedmiot nadobowiązkowy jest nauczana w szkole.
1999-2000 Początek reformy edukacji. Szkoła obchodzi jubileusze: założenia(110), wprowadzenia do nowego budynku(70 lat) i nadania sztandaru(25 lat)
2006-2007 Dyrektorem szkoły zostaje mgr Piotr Ptak.
2013-2014 Dyrektorem szkoły zostaje mgr Elżbieta Górska - Zborowska.