Kanonizacja Jana Pawła II

25 kwietnia 2014 r. w naszej szkole uczciliśmy uroczystym apelem kanonizację Jana Pawła II, która będzie miała miejsce w święto Miłosierdzia Bożego .
Już po raz ostatni użyliśmy tytułu błogosławiony Jan Paweł II. Faktem stanie się wołanie z Placu św. Piotra w Rzymie – "Santo subito! – święty od zaraz".

Gdzie kryje się sposób na świętość? Odpowiedź przynoszą nam słowa Jana Pawła II zawarte w ostatnim zbiorze poezji wydanym przed Jego śmiercią "JEŻELI CHCESZ ZNALEŹĆ ŹRÓDŁO MUSISZ IŚĆ DO GÓRY POD PRĄD."  Z uwagą wsłuchaliśmy się w słowa poezji papieża czytane przez aktora Krzysztofa Globisza. W trakcie apelu zaśpiewaliśmy ulubioną pieśń papieża "Barkę" oraz piosenkę „Taki duży, taki mały może świętym być". To przesłanie i zadanie dla nas wszystkich.

{gallery}phocagallery/rok_szkolny2013_14/kanonizacja{/gallery}