Kangur 2014

Znamy wyniki XXIII Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny". Z satysfakcją przedstawiamy listę tegorocznych zwycięzców z naszej szkoły.

Tytuł laureata z wynikiem 143,75 p. zdobył Maciej Adamus z kl. Va.

Wyróżnienie zdobyło 10 uczniów:

Wojciech Trojak - kl. II c, Julia Łysoń - kl. II c, Szymon Bałys - kl. III b, Bartosz Matyszkowicz - kl. III b, Piotr Płonka - kl. III c, Izabela Matusiak - kl. III c, Aleksandra Adamus - kl. IV b, Karolina Fryt - kl. IV b, Arkadiusz Adamus - IV c, Edyta Gawęda - kl. VI c

Ogółem z naszej szkoły w konkursie udział wzięło 72 uczestników. Kangur Matematyczny integruje młodzież świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość wędrówek po świecie. W zawodach mogą uczestniczyć wszyscy uczniowie deklarujący swój udział. Konkursy tego typu są sprawdzoną na świecie formą szerokiej popularyzacji matematyki wśród młodzieży szkolnej oraz przyczyniają się do przełamywania powszechnej do niej niechęci. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych potyczkach matematycznych!

Rozgrywany jest w sześciu kategoriach, które obejmują następujące klasy:

Żaczek - klasy 2 szkół podstawowych;
Maluch - klasy 3 i 4 szkół podstawowych;
Beniamin - klasy 5 i 6 szkół podstawowych;
Kadet - klasy I i II gimnazjów;
Junior - klasy III gimnazjów, I liceów i techników,
I, II, III zasadniczych szkół zawodowych;
Student - klasy II i III liceów i techników oraz IV techników.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie'res. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.

Test konkursowy w kategorii "Żaczek" zawiera 21 zadań o różnym stopniu trudności (7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 21 punktów.
Test konkursowy w kategorii "Maluch" zawiera 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 24 punkty.
Testy konkursowe pozostałych kategorii zawierają po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów. Uczeń uczestniczący w konkursie w każdej z tych kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów.

Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie. W czasie trwania Konkursu nie wolno korzystać z kalkulatorów.