Projekt "Już pływam"

Gmina Andrychów informuje, że w okresie od 21 III 2016r. do 09 XII 2016r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 uczestniczą w realizacji małopolskiego projektu "Już pływam". W/w zadanie jest realizowane przez Gminę Andrychów - Szkołę Podstawową nr 2 w Andrychowie przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. 60 osobowa grupa uczniów klas I – III naszej szkoły uczy się pływać na krytej pływalni „Delfin" w Wadowicach. Wyjazdy odbywają się w czwartki i soboty. Dzieci zdobywają umiejętności pływackie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Udział w projekcie umożliwia dzieciom zdobycie podstawowych umiejętności pływania, zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa w wodzie, rozważnego i aktywnego spędzania wolnego czasu, utrwalania nawyków prozdrowotnych, poprawy kondycji i podniesienia ogólnej sprawności fizycznej uczniów, a także integracji z rówieśnikami. Warto podkreślić, że pływanie jest postrzegane jako sport najbardziej wszechstronny i bezpieczny.
„Mali pływacy" mają lepszą koordynację ruchową, są bardziej sprawni, wykazują się większą odwagą od „niepływających" rówieśników.
Życzymy powodzenia w nauce pływania. Będziemy na bieżąco śledzić poczynania naszych uczniów i informować o ich postępach!

{gallery}phocagallery/rokszkolny201516/plywamjuz{/gallery}