„Co było, to było, co może być – jest,
a będzie to co będzie.
Lecz zawsze to miło, że nie brak nam miejsc,
do których wracamy pamięcią.

Szanujmy wspomnienia, smakujmy ich treść
nauczmy się je cenić.
Szanujmy wspomnienia, bo warto coś mieć"

11 i 12 września 2015 roku odbyły się obchody Jubileuszu 125 lecia naszej szkoły. Świętowanie rozpoczęliśmy uroczystym apelem dla klas III - VI. Po jego zakończeniu mogliśmy podziwiać wystawy dotyczące historii szkoły i osiągnięć sportowych. Następnie odbyły się spotkania w salach z byłymi pracownikami i absolwentami. Uczniowie byli bardzo zainteresowani wspomnieniami zaproszonych gości.
O godzinie 11.00 nauczyciele, goście i uczniowie zgromadzili się w Kościele św. Macieja, by wziąć udział w uroczystej Mszy św. Kazanie do zebranych wygłosił ksiądz prof. dr hab. Tadeusz Dzidek, absolwent naszej szkoły. Później klasy I – II wróciły do szkoły, by też „ poświętować".
Oficjalna część imprezy miała miejsce w sobotę 12 IX. Pierwsi gości zaczęli przybywać już po 9.00 . O godzinie 10.00, kiedy rozpoczęła się część oficjalna spotkania, sala była wypełniona. W święcie uczestniczyli: dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty pani Elżbieta Kowalczyk, władze gminne, ksiądz proboszcz, emerytowani pracownicy szkoły, absolwenci, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz przedstawiciele z klas IV –VI.
Imprezę rozpoczął Polonez w wykonaniu uczniów z klasy 4c i 3a. Kiedy zabrzmiały ostatnie takty, byli absolwenci przywitali zebranych, a pani dyrektor wygłosiła uroczyste przemówienie. Następnie głos zabrał burmistrz Tomasz Żak, który, kończąc swoje wystąpienie, wręczył na ręce pani Elżbiety Górskiej – Zborowskiej prezent ufundowany przez Urząd Miasta - tablicę multimedialną.
Przygotowana scenka oraz dalsze popisy klas młodszych umiliły gościom czas i pozwoliły poznać historię naszej szkoły. Spotkanie na sali zakończyło się wniesieniem, a właściwie wjazdem na scenę pięknego tortu, który był małym dziełem sztuki i wywołał wielki zachwyt tak, jak gra na skrzypcach naszych uczennic z klasy V.
Później zebrani w mniejszych i większych grupach rozpoczęli zwiedzanie szkoły i przygotowanych wystaw - gościliśmy w naszych murach twórców z Grupy MY oraz panie: Emilię Berndsen, Eleonorę Nizińską i Liwię Dzierżawę.
By umilić spotkanie w sali nr 8 czekał został przygotowany bufet z pysznymi przekąskami. Wszyscy mamy nadzieję, że spotkamy się za 25 lat w równie miłej atmosferze. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców i Uczniowie

Zobacz zdjęcia z pierwszego dnia Jubileuszu - 11 IX 2015 r.

{gallery}phocagallery/rokszkolny201516/Jubileusz1{/gallery}

Zobacz zdjęcia z drugiego dnia Jubileuszu - 12 IX 2015 r.

{gallery}phocagallery/rokszkolny201516/jubileusz2{/gallery}