IV miejsce w województwie

3 grudnia 2016r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego Szkolnej Ligi Rugby Tag. Do turnieju zakwalifikowali się wygrywając zawody powiatowe, które odbyły się wcześniej w Roczynach.

Zawody wojewódzkie odbyły się na hali sportowej Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Mszanie Dolnej. Do rywalizacji przystąpiło 15 drużyn, po pięć w każdej kategorii klas IV -VI. Nasz powiat reprezentowały szkoły: klasy IV- SP Klecza Dolna, klasy V- SP Targanice oraz klasy VI- SP 2 Andrychów. Poza tymi szkołami w finale wystąpiły także szkoły: SP 37 Kraków, SP Trzetrzewina, SP Lubień, SP2 Lubomierz, SP1 Kasinka, SP2 Kasinka, SP Chełmiec, SP12 Kraków. Każdy mecz trwał 7 minut, w sumie odbyło się 30 meczy. Po zaciekłej rywalizacji reprezentacja naszej szkoły zajęła IV miejsce w województwie.
Skład naszej drużyny:
Patrycja Bogunia VIA -KAPITAN, Agnieszka Tupaj VIC, Izabela Pękala VA, Marek Socała VIA, Wiktor Wiktorczyk VIC, Mateusz Zaborowski VIC, Wojciech Curzydło VIC, Wiktor Krupa VIB. Opiekunem i trenerem drużyny jest Dorota Warmuz.

{gallery}phocagallery/rokszkolny201617/rugby2{/gallery}