II Szkolne Zawody Szachowe

"Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" - Paul Morphy

Szachy to niezwykle wartościowa gra, ucząca logicznego myślenia, ponoszenia konsekwencji podejmowanych decyzji, kultury, współzawodnictwa, a także przyjmowania zwycięstwa i porażki. Cieszymy się, że wśród uczniów naszej szkoły są miłośnicy tej gry i w tym roku stawili się w liczniejszym gronie. W sobotę 8 X odbyły się II Szkolne Zawody Szachowe, w których wzięło udział 19  zawodników.

Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie klas I - III (14 zawodników), zawiedli natomiast uczniowie klas starszych (5 zawodników). Przeprowadzono krótkie, 6 minutowe partie. Po 3 godzinach zmagań wyłoniono zwycięzców, którzy będą reprezentować szkołę w zawodach gminnych. Gratulujemy!

Kategoria I - III

I miejsce - Robert Mikołajko kl. III d

II miejsce - Maciej Trojak kl. III a

III miejsce - Michał Zaśko kl. III d

IV miejsce - Paweł Magiera kl. III c

V miejsce - Piotr Pilch kl. III d

VI miejsce - Wojciech Biernacki kl. I a (gratulacje dla najmłodszego zawodnika turnieju)

Kategoria IV - VI

I miejsce - Tymoteusz Małecki kl.VI d

II miejsce - Mateusz Zaborowski kl. VI c

III mijsce - Stanisław Kawaler kl. IV b

IV miejsce - Mikołaj Szlagor kl. V b

V miejsce - Nikodem Dubel kl. IV d

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za sportowe zmagania i przestrzeganie kodeksu szachowego, a p. Jackowi Gondko za wypożyczenie szachów oraz sędziowanie. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwały organizatorki: Grażyna Szczepaniak, Dorota Warmuz i Joanna Bury.

{gallery}phocagallery/rokszkolny201617/IIturniejszachowy{/gallery}