Fabryka kreatywności

W dniu 03.12.2014 r. uczniowie klas 1-3 brali udział w pokazach "fabryki kreatywności". Odkrywali tajemnice chemii w niezwykle widowiskowy sposób.

Wprowadzone w świat eksperymentów, nabrały świadomości, co z czym się wiąże, jak dane przyrządy laboratoryjne można wykorzystać, jak planować doświadczenia, dlaczego powinno się stawiać hipotezy oraz w jaki sposób z obserwacji wysnuć odpowiednie wnioski. Specjalnie dla dzieci zostały przygotowane stanowiska, przy których pracowały zgodnie ze wskazówkami prowadzącego. Tęczowa transformacja wraz z duszkami, pianowa bomba, czy balony samopompujące to niektóre z doświadczeń, które oglądały dzieci.

W dniu 10 grudnia uczniowie klas czwartych i piątych wzięli udział w tym samym spektaklui. Mieli okazję nie tylko obejrzeć różnorakie eksperymenty chemiczne, ale również sami mogli je przeprowadzać, oczywiście pod nadzorem prowadzących. Dzięki przeprowadzonym doświadczeniom uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę w zakresie chemii, a kto wie, może któregoś z nich zainspirowały one do zostania w przyszłości naukowcem? Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

{gallery}phocagallery/rok.szkolny2014.15/fabryka{/gallery}