Dzień Patrona

Dnia 12 czerwca świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły. W czasie apelu klas starszych oficjalnie pożegnaliśmy odchodzący Samorząd Uczniowski w składzie: Klaudia Boczek, Karolina Sojka, Barbara Ćwirko, Julia Żurek, Iwona Kubień, Milena Perończyk, Jan Kawaler, Bartosz Polak, Artur Mizera, Aleksandra Adamus, Zuzanna Pomietło. Serdecznie wszystkim dziękujemy.

Następnie odbyło się zaprzysiężenie nowego Samorządu Uczniowskiego i przekazanie sztandaru. W roku szkolnym 2014/2015 przewodniczącym będzie Wojciech Bylica, a zastępcą Iwona Kubień. Spotkanie zakończyło się przedstawieniem „Złoty promyczek" przygotowanym przez szkolne koło teatralne. Klasy młodsze uroczystość rozpoczęły od odśpiewania "Roty" - hymnu szkoły oraz poznania najważniejszych informacji związanych z życiem i twórczością Marii Konopnickiej. Następnie uczniowie z klasy III d przedstawili barwną inscenizację utworu "Na jagody". Przedstawienie wszystkim się podobało dzięki zaangażowaniu młodych aktorów, użyciu pięknych rekwizytów, strojów i malowniczej scenografii. Na koniec dzieci rozpoznawały tytuły utworów naszej patronki na podstawie wysłuchanych fragmentów poezji i prozy. Ten szczególny dzień przybliżył nam postać i twórczość Marii Konopnickiej. Poprzez taką uroczystość tworzymy tradycję i historię naszej szkoły.

{gallery}phocagallery/rok_szkolny2013_14/patron{/gallery}