Dzień Matematyki

Jak co roku w czerwcu obchodzimy w naszej szkole Dzień Matematyki. Celem jest popularyzacja tej dziedziny nauki i przełamywanie niechęci do tego przedmiotu. Tegoroczne święto "królowej nauk" przebiegało pod hasłem: W ŚWIECIE FIGUR GEOMETRYCZNYCH.

W dniach 17-19.06.2015r. uczniowie wszystkich klas I-VI oglądali lekcje dotyczące figur płaskich i przestrzennych, wykonywać konstrukcje w programie GeoGebra oraz oglądać anaglify w obrazie 3D. Ta forma okazała się dla nich bardzo atrakcyjna. Na koniec każda klasa wykonała układankę z elementów "jajo Kolumba" oraz "Tangram" i model sześcianu. Projekt zakończył się złożeniem wspólnego szkolnego modelu sześcianu. Prace uczniów zaprezentowano na szkolnym korytarzu. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich do ich obejrzenia. Udowodniliśmy, że matematyka to nie tylko trudne zadania, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda.

{gallery}phocagallery/rok.szkolny2014.15/matematyka{/gallery}