Dzień matematyki

„Matematyka jest miarą wszystkiego"

W poniedziałek 23 czerwca po raz kolejny w naszej szkole zorganizowany został Dzień Matematyki. Uczniowie do tego dnia przygotowywali się już wcześniej poprzez uczestnictwo w projekcie edukacyjnym pt „ Ciekawe liczby". Klasy przygotowały wiele ciekawostek związanych z pojęciem liczb, zbierały informacje, wykonały plakaty i łańcuch rozwinięć liczby PI, a niektórzy nawet pisali wiersze.

Tak powstała mała galeria matematyczna, którą zaprezentowaliśmy na korytarzach szkolnych. W tym dniu obejrzeliśmy również mini lekcję matematyki wzbogaconą o inscenizację uczniów z klas 5 i 4 oraz przygotowaną z tej okazji prezentację multimedialną. Na zakończenie każda klasa rozwiązywała krzyżówkę hasłową. Uczestnictwo w projekcie było miłym i pożytecznym doświadczeniem. Cieszymy się, że do klas 4- 6 po raz pierwszy w tym roku dołączyły klasy młodsze. Była to wspaniała okazja do zaakcentowania ogromnej roli tej dziedziny nauki w życiu człowieka.