„Dzielimy się książkami, z których wyrośliśmy”

Uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele często przynoszą do biblioteki szkolnej ciekawe książki, których już nie czytają lub mają podwójne egzemplarze i zostawiają je na celowo utworzonej tzw. półce bookcrossingowej. W ostatnich dwóch tygodniach trzy uczennice naszej szkoły: Agnieszka Pikoń, Kinga Bryndza i Nadia Belak przekazały 39 książek.

Można je już wypożyczać, uczennice wzbogaciły nasz księgozbiór o kolejne interesujące pozycje baśniowe, przygodowe czy tak poszukiwane przez wielu czytelników o zwierzętach: „Łezka, przerażona kotka", „Wąsik, niechciany kotek", „Kto pokocha Psotkę", „Mały Rubi w tarapatach", „Konie i kucyki" oraz wiele innych. Serdecznie dziękujemy!
Idea Bookcrossingu- idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty) po to by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej, zrodziła się w 2001 r. w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat. W Polsce funkcjonuje od 2003 r. wzbudzając duże zainteresowanie i popularność. Bookcrossing, czyli krążąca książka ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania.