Dziecko bezpieczne na drodze

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży stanowi podstawowe zadanie, przed którym stoją nie tylko rodzice i nauczyciele, ale także instytucje prewencyjne takie jak: Straż Miejska, Policja, Straż Pożarna, Pogotowie itp. W tym też celu 28.09.2016 r. odbyła się pierwsza edycja zajęć edukacyjno-profilaktycznych pod hasłem „Dziecko bezpieczne na drodze".

W spotkaniu wzięły udział tegoroczne pierwszaki ze wszystkich szkół podstawowych gminy Andrychów. Z inicjatywy Straży Miejskiej i Burmistrza Miasta maluchy w ciekawy, konkursowy sposób przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa obowiązujące w drodze do i ze szkoły. Jeździły na hulajnodze, budowały przejście dla pieszych, malowały znaki drogowe, śpiewały piosenki i tańczyły Zumbę. Wszystkie konkurencje zostały nagrodzone brawami i prezentami. Zabawowy charakter imprezy przeniósł się również na dorosłych. Przedstawiciele różnych służb prewencyjnych zmagali się z małymi zawodnikami w różnych dyscyplinach. Oczywiście zwycięzcami okazywali się zawsze ci, do których te zajęcia były adresowane - dzieci. Na zakończenie imprezy wszyscy biorący w niej udział otrzymali słodki poczęstunek i znaczki odblaskowe. Dziękujemy za mile spędzony czas. Uczniowie klasy 1a i 1b wraz z wychowawcami.

{gallery}phocagallery/rokszkolny201617/droga{/gallery}