"Czyste Beskidy"

W dniu 21.04.2018 r. uczniowie, rodzice i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Andrychowie dołączyli do akcji ,,Czyste Beskidy Wspieramy” zorganizowanej przez PTTK Chałupa przy ASM w Andrychowie. Przydzielono nam trasę nr 4: Rzyki Praciaki, Anula, Jaskinia Komonieckiego.

Wesołe, gratisowe autobusy rozwiozły nas do wyznaczonych szlaków. Podczas wędrówki podziwialiśmy budzącą się do życia przyrodę, górskie panoramy, słuchaliśmy opowieści naszych przewodników. Raz po raz wyłaniały się przed nami mało interesujące miejsca, pełne porozrzucanych puszek, butelek, worków foliowych, opakowań itp. W ruch poszły rękawiczki, a worki na śmieci wypełniły się po brzegi. Po powrocie do Andrychowa, na parkingu przed basenem, czekały na uczestników pieczone kiełbaski, napoje oraz pyszne ciasto. Beskidzcy przewodnicy przygotowali również konkursy krajoznawcze dla uczniów. Były nagrody ufundowane przez sponsorów. Czas spędzony na biesiadzie umilały: kapela góralska ,,Grojcowianie” oraz zespół pieśni i tańca ,,Ziemia Beskidzka”. Dziękujemy wszystkim miłośnikom wędrówek górskich z naszej szkoły za wsparcie akcji ,,Czyste Beskidy”!

{gallery}phocagallery/rokszkolny201718/Beskidy{/gallery}