"Chlebowa chata"

"Chlebowa chata - dawna wieś w pigułce"

30 V 2014 r. uczniowie klasy III b i kl. III d pojechali na spotkanie z okruchami tradycji do miejscowości Górki Małe koło Brennej. Tam w gospodarstwie agroturystycznym "Chlebowa chata" zobaczyli jak wyglądało życie ich dziadków i pradziadków.

Poznali między innnymi: niezbędne do życia wyposażenie domu, drogę "od ziarenka do bochenka", proces wyrobu masła i sera, a także ciekawostki z życia pszczół. Całość pokazu zakończyła się degustacją własnoręcznie zrobionych podpłomyków z dodatkiem masła, miodu, smalcu, sera oraz kawy zbożowej. To był bardzo zdrowy i pożywny posiłek w przeciwieństwie do popcornu, chipsów, pepsi, którymi raczyli się uczniowie podczas projekcji filmu "Rio2" w kinie Helios w Bielsku - Białej. Miło i pożytecznie spędziliśmy czas, polecamy wszystkim poznanie tego urokliwego miejsca.

{gallery}phocagallery/rok_szkolny2013_14/chlebowachata{/gallery}