BHP podczas ferii zimowych

19 stycznia 2017r. odwiedziła uczniów klasy pierwszej przedstawicielka Straży Miejskiej, pani Elżbieta Drzazga. Przeprowadziła zajęcia mające na celu przygotowanie dzieci do bezpiecznego wypoczynku zimowego w ramach akcji "Bezpieczne ferie ze Strażą Miejską ".

Przypomniała i uświadomiła dzieciom, że z pozoru beztroskie zabawy na sankach, nartach, czy łyżwach mogą być niebezpieczne, jeśli odbywać się będą w sposób bezmyślny i w miejscach do tego nieprzeznaczonych, m.in. na boisku drogi czy zbiornika wodnego.Przypomniała również zasady, jakimi trzeba kierować się w przypadku nieszczęśliwego wypadku. Zajęcia prowadzone były przy pomocy specjalnie do tego przygotowanej prezentacji, pełnej kolorowych obrazków oraz plansz edukacyjnych adekwatnych do omawianych zagadnień. Podczas spotkania przypomniano numery alarmowe służb ratunkowych oraz przekazane zostały informacje dotyczące tego, na co zwrócić szczególną uwagę w czasie zabaw na śniegu, tak by po feriach zimowych cało i zdrowo wrócić do szkolnych obowiązków. Dziękujemy za to spotkanie. Uczniowie klas 1.

{gallery}phocagallery/rokszkolny201617/Ferie{/gallery}