Bezpieczne ferie

W ramach programu proflilaktycznego Bezpieczne Ferie Straż Miejska przeprowadziła zajęcia wśród uczniów klas pierwszych w naszej szkole. Podczas zajęć omawiana była tematyka pozostawania samemu w domu, kontaktu z osobą obcą podczas ferii oraz bezpiecznych zabaw na śniegu.

Zwrócono dzieciom szczególną uwagę na zakaz przebywania na zamarzniętych stawach czy rzekach. Na przykładach z życia codziennego omówiono również niebezpieczeństwo rzucania śnieżkami w inne osoby oraz konsekwencje tych zabaw. W związku z licznymi wypadkami podczas nieprawidłowo organizowanych kuligów omówiono również tematykę udziału w kuligach organizowanych w odpowiednich warunkach z uwzględnieniem bezpieczeństwa osób w nim uczestniczących.

{gallery}phocagallery/rok.szkolny2014.15/ferie{/gallery}