„Baśń o złocistym ptaku”

„Więc pamiętajcie miłe dzieci, co bajka szepce Wam do uszka,
nie wszystko złoto co się świeci, a skarby w Waszych są serduszkach."

16 listopada 2016r. uczniowie klas I-III obejrzeli spektakl teatralny pt. „Baśń o złocistym ptaku". Przedstawienie zostało przygotowane i przedstawione przez aktorów „Teatru Każdej Sztuki z Nowego Sącza.

Poprzez piękną scenografię i wspaniałe lalki uczniowie mogli się przenieść w świat baśni i poznać historię dzielnego księcia, który wyrusza w świat, by sprawić radość swojemu ojcu. Młody książę spotyka zwierzęta, które za okazaną pomoc i wsparcie obdarzają człowieka zaufaniem i bezgraniczną przyjaźnią. W spektaklu pojawia się problematyka starości i ułomności, co uwrażliwia młodego widza na jakże ważne aspekty ludzkiej egzystencji. W baśni nie zabrakło również humoru i zabawnych sytuacji, a akcja przykuwała uwagę widzów. Dzięki spektaklowi młodzi widzowie mogli zrozumieć, że być dobrym to znaczy kochać i dbać o otaczających nas ludzi oraz świat zwierząt i przyrody. Polecamy takie spotkania teatralne. Organizator Barbara Czepiec.

{gallery}phocagallery/rokszkolny201617/teatrzyk{/gallery}