Bajkolandia

W związku z obchodami 250–lecia lokacji miasta Andrychowa nasza szkoła została zaproszona do udziału w Bajkolandii. Postanowiliśmy zaczerpnąć z twórczości naszej patronki Marii Konopnickiej, która napisała bajkę „Jak to ze lnem było” i przedstawiliśmy krótki program artystyczny pt. "Jak to z włókiennictwem w Andrychowie było”.

Taniec prząśniczek, które przędły i zaplatały do pieśni Stanisława Moniuszki, pokazał początki tego rzemiosła, zanim powstały w 1906 roku w Andrychowie zakłady włókiennicze. Zgodnie z hasłem tegorocznej Bajkolandii „W klepsydrze czasu” przenieśliśmy widzów do lat świetności Andrychowskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego. Przy dźwiękach i słowach piosenki Alibabek z lat 60-tych rozkwitły na scenie kwiaty jednej nocy. W lata 70-te wkroczyliśmy z utworem bardzo pasującym do niedzielnej aury - „Tyle słońca w całym mieście”. Na scenie zrobiło się wyjątkowo słonecznie za sprawą żółtych sukienek tancerek, a kolorowo od wirujących parasolek. „Dmuchawce, latawce, wiatr” z lat 80-tych ubiegłego stulecia porwały w górę białe szarfy oraz piórka. Puchowe poduszki zatańczyły w rekach naszych uczennic do znanego w latach 90-tych utworu Elektrycznych Gitar „Jestem z miasta”. Występ zakończył pokaz mody prezentującej najnowszą kolekcję Andropolu we współczesnej aranżacji muzycznej „Nic do stracenia”.

Bogate wzornictwo włókiennicze można było podziwiać również na naszym stoisku animacyjnym. Zgodnie z tematem przewodnim uczestnicy Bajkolandii projektowali wzory materiałowe, szyli przytulanki oraz stawiali pierwsze kroki w tkactwie. Można było także wykonać ekologiczny obrazek z drewnianej mozaiki. Nie zabrakło również pantomimicznej wersji baśni „Jak to ze lnem było” w wykonaniu koła teatralnego SP2. W programie artystycznym uczestniczyli uczniowie klasy III c i III d oraz nasze szkolne muzyczne perełki z IV a i VI c. Dziękujemy uczniom, nauczycielom, rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację tego projektu.

{gallery}/phocagallery/rokszkolny201617/Bajkolandia{/gallery}