"Alicja po drugiej stronie"

Dnia 31 maja uczniowie klas 1-3 mieli okazję obejrzeć spektakl na motywach powieści Lewisa Carrolla, pt."Alicja po drugiej stronie", w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.

W magicznej krainie, gdzie wszystko jest możliwe widzowie mogli zobaczyć gadającą gąsienicę palącą fajkę, karcianą Królową wydającą rozkazy, Zająca z Susłem pijących herbatkę, Królika, Kapelusznika i strasznego Dżabbersmoka. W tym dziwnym świecie znalazła się bajkowa bohaterka-Alicja.To tam, wśród dziwacznych przygód i śmieszno-strasznych niebezpieczeństw dowiedziała się, dlaczego warto mieć przyjaciół i jak pokonać nudę w nawet najbardziej deszczowy dzień. Po spektaklu nasi mali widzowie spotkali się z aktorami. Dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat pracy aktora, poznali pojęcia związane z teatrem oraz zapoznali się z różnymi rodzajami lalek teatralnych.

{gallery}phocagallery/rokszkolny201516/alicja{/gallery}