„Akademia Bezpiecznego Puchatka”

Program „Akademia Bezpiecznego Puchatka" to największy w Polsce program o tematyce bezpieczeństwa, skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych. W roku szkolnym 2016/2017 odbyła się już VIII edycja tego programu. Celem akcji była edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. W programie wzięli udział uczniowie klasy 1a.

Dzieci uczyły się, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole i domu. Zwracały uwagę na potencjalne zagrożenia i uświadamiały sobie, jakie są skutki niebezpiecznych zachowań. Dodatkowo zajęcia w klasie 1a rozbudowano o materiały związane z przydatną dla maluchów tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności.
Każdy uczeń otrzymał specjalnie przygotowane przez metodyków, materiały edukacyjne, a nasza szkoła zdobyła Certyfikat, potwierdzający zaszczytny tytuł przynależności do „Akademii Bezpiecznego Puchatka".

{gallery}phocagallery/rokszkolny201617/Puchatek{/gallery}