"Akcja edukacyjna" na finiszu

Do mety dobiegł realizowany w naszej szkole od września 2017 roku projekt ”Akcja edukacyjna”. Długi, dwuletni dystans pokonało 240 uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 z obydwu etapów edukacyjnych.
Młodsi zmagali się w niekonwencjonalny sposób z „królową nauk”. Na większości spotkań korzystali z nowych, zakupionych w celu prowadzenia zajęć , komputerów konstruując gry matematyczne w aplikacji LearningApps. Zabawy stworzone dla rówieśników udostępnili na szkolnym blogu http://matematyksp2.blogspot.com/. Rozwiązywanie zaś nietypowych zadań matematycznych pomogło im lepiej przygotować się do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur. Choć nie wszystkim udało się zdobyć laury, to i tak deptali najlepszym po piętach. Starsi ósmoklasiści uczestniczyli w zajęciach matematycznych, by lepiej zdać pierwszy w ich życiu egzamin, który stał się przepustką do nowej szkoły. Wierzymy, że wykorzystali tę szansę. 80 przyrodników na długo zapamięta zajęcia terenowe, doświadczenia wykonywane samodzielnie na pozyskanym sprzęcie i pomocach dydaktycznych oraz czas spędzony przy zakładaniu i redagowaniu przyrodniczych blogów zamieszczonych na naszej stronie internetowej. Polecamy wszystkim.
Urozmaiceniem i dopełnieniem zajęć realizowanych w „Dwójce” celu rozwoju kompetencji kluczowych z zakresu matematyki, przedmiotów przyrodniczych oraz z zakresu technologii informacyjno – komunikacyjnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014 – 2020 były wycieczki do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz całkiem niedawno do Międzybrodzia Bialskiego. Uczniowie zwiedzali Elektrownię Szczytowo- Pompową w Porąbce oraz zdobyli Górę Żar.
Warto dodać, że udział w projekcie był całkowicie bezpłatny, a jego kluczowe cele zostały osiągnięte, co potwierdzają wszystkie przeprowadzone diagnozy sporządzone przez prowadzących na zakończenie zajęć. Żegnamy się z projektem unijnym, ale tylko….na rok. Już w roku szkolnym 2020/2021 rusza nowa „ Akcja edukacyjna”.