PROŚBA O POMOC

Samorząd Uczniowski postanowił w tym roku, po raz kolejny, wziąć udział w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka".
Wolontariusze Paczki sami odnajdują najbiedniejsze rodziny w swojej okolicy, odwiedzają potrzebujących w ich domach, a następnie, współpracując z darczyńcami, dbają o jak najwyższej jakości pomoc. W 2012 roku SZLACHETNA PACZKA z naszej szkoły trafiła do wybranej rodziny i przyniosła jej wiele radości. To stało się dla nas impulsem do dalszego wspierania tej akcji.

Wiemy, że jeżeli każdy z nas dałby komuś kilka złotych, to pomoc będzie niewielka, ale jeśli połączymy siły, to możemy wiele, stąd prośba do rodziców o wsparcie naszego pomysłu. Chcielibyśmy przygotować paczkę, która przyniesie wybranej rodzinie wiele radości, dlatego będziemy wdzięczni za każdą ofiarowaną złotówkę lub za rzeczy, które są w Państwa domu nowe, ale z jakiegoś powodu nieużywane.
Potrzeby rodziny, którą wybraliśmy:
Żywność trwała:
Podstawowe produkty żywnościowe: herbata, kawa, makaron, dżem, konserwy rybne
Specjalne produkty żywieniowe: mleko modyfikowane dla dziecka marki Bebilon
Inne: mleko, płatki śniadaniowe różnego rodzaju, żelki, soczki
Środki czystości
Potrzebne środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, pasta do zębów
Artykuły dziecięce: pieluszki jednorazowe nr 3, szampon marki Johnson dla dzieci - ze względu na alergię,
Inne: ze względu na alergię płyn do naczyń Pur rumiankowy (z dłonią na etykiecie)
ODZIEŻ I OBUWIE dla dzieci

Lp Płeć Rodzaj (letnia / zimowa / przejściowa) Kategoria (bluzka, spodnie, kurtka itp.) Rozmiar Typ budowy Uwagi

1  K  przejściowe długie spodnie na gumce, ponieważ dla dziecka są wygodniejsze 104-110 drobna kolory róż i fiolet
2  K  przejściowe bluzki, koszulki 104-110 drobna
3  M  przejściowe spodnie, bluzy 146 drobny zapinane z kapturem
4  M  przejściowe spodnie 128 drobny sportowe, czerwono-czarne
5  M  wiosenne bluzki, spodnie 74 drobny

Obuwie
Lp Płeć Rodzaj (letnie / zimowe / przejściowe) Kategoria (klapki, tenisówki, kozaki itp.) Rozmiar Uwagi
1 K przejściowe adidasy 27 pełne
2 K papcie 27 bez palców
3 M przejściowe półbuty 35 kolory zieleń, żółty, biały, czarny
4 M przejściowe półbuty 33 zapinane na rzepy

Wyposażenie mieszkania:
poduszka, pościel, ręczniki
Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: robot planetarny, ponieważ pieczenie to hobby Pani Anny.
Szczególne upominki:
deskorolka dla syna Michała, która jest jego wielkim marzeniem.
lalka Barbie, kucyki Pony dla córki.
grzechotki dla małego Andrzejka.
Janek natomiast jest bardzo nieśmiały i z zakłopotaniem stwierdził, że najchętniej chciałby jakąś grę komputerową.
Najważniejsze potrzeby:
odzież i obuwie, gdyż dzieci rosną i szybko wyrastają z ubrań i butów, wysoka cena jednorazowa. Ucieszyliby się z pieluch oraz mleka, ponieważ te są bardzo drogie.

Szczegółowe informacje umieszczone są na gazetce przy sali nr 5.
Jeśli ktoś z Państwa pragnie się osobiście zaangażować w przygotowanie i pakowanie paczki, proszę się  skontaktować z panią Dorotą Szymalską – Płonką lub panią Barbarą Woźniak.

Bardzo dziękujemy za okazaną innym pomoc. Opiekunowie Samorządu Szkolnego