Hello,Ciao,Zdravo,Tere...

Dnia 26 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języków Obcych.
Z tej okazji w tym roku wszystkie grupy przedszkolne na zajęciach z języka angielskiego poznawały flagi różnych krajów. Następnie kolorowały wycięte z papieru rączki barwami pochodzącymi z flagi: Rosji, Korei, Francji, Chin, Hiszpanii, Portugali, Japonii, Włoch, Niemiec lub Arabii Saudyjskiej w zależności od tego, która flaga spodobała im się najbardziej. Ciekawą atrakcją było także wysłuchanie pozdrowień w 10 językach świata oraz zaśpiewanie piosenki "Hello to all the children of the world". Na koniec wspólnie zgadywaliśmy z jakiego języka pochodzi przeczytane przez nauczyciela pozdrowienie. Było to świetnie zaznajomienie przedszkolaków z obcą nam na co dzień kulturą i językiem krajów leżących nie tylko w naszym sąsiedztwie.